Skupina Icopal sa spája s gigantom GAF

/Kodaň-Bratislava, 8. februára 2016/

Medzinárodná skupina Icopal bude súčasťou gigantu GAF, najväčšieho výrobcu strešnej krytiny v Severnej Amerike. Transakciu vo výške jednej miliardy eur zabezpečí globálny sprostredkovateľ alternatívnych investičných produktov Investcorp. Ukončenie akvizície sa očakáva v 2. štvrťroku tohto roku. GAF a Icopal sa následne stanú svetovou jednotkou v produkcii hydroizolačných a strešných materiálov.

Pôsobenie vo viac ako 80 krajinách sveta, výroba v 65 závodoch, zhruba 6 500 zamestnancov a ročný obrat takmer 4 miliardy dolárov. To je bilancia spojenia spoločnosti Icopal s gigantom GAF. „Naši zákazníci vďaka tomu získajú širšie portfólio materiálov a služieb, lepšie produktové inovácie a bezkonkurenčnú globálnu distribučnú sieť,“ skonštatoval generálny riaditeľ medzinárodnej skupiny Icopal, Miguel Kohlmann.

Na oboch stranách Atlantiku

Akvizícia znamená zastrešenie priemyslu v oblasti strešných krytín na oboch stranách Atlantiku aj mimo neho. Icopal je uznávaný v Európe ako líder v oblasti hydroizolačných pásov a ďalších produktov. „Povzbudil nás najmä jeho európsky rast v oblasti obchodu so syntetickými materiálmi a tekutými hydroizoláciami a tiež jeho strategické vízie v tomto obchode,“ povedal Bob Tafaro, generálny riaditeľ gigantu GAF. Podľa neho sa Icopal vyprofiloval tak, aby zarábal na príležitostiach, ktoré vznikajú z technologických zmien. Práve v tom ho môže GAF podporiť, a to vďaka svojmu zameraniu na inovácie, dlhoročným skúsenostiam a odborným znalostiam.

Icopal na Slovensku

„Pokiaľ ide o pôsobenie spoločnosti Icopal na slovenskom trhu, GAF dal jednoznačne najavo, že si váži dlhoročné vzťahy s našimi zákazníkmi. Hodláme zachovať tieto vzťahy aj po prechode pod krídla GAF a rozvíjať ich aj do budúcnosti,“ povedal Rastislav Šmehyl, obchodný riaditeľ spoločnosti Icopal a.s. Tá pôsobí na Slovensku od roku 2000. V Štúrove pod hlavičkou skupiny Icopal existujú tri dcérske subjekty. Celkový počet zamestnancov štúrovskej základne Icopal-u by sa mal už čoskoro vyšplhať nad hranicu 170 ľudí. A to aj vďaka dcérskej spoločnosti Icopal Synthetic Membranes Slovakia, ktorá v priebehu tohto i budúceho roku príjme 25 nových zamestnancov. Najnovšie totiž viac ako zdvojnásobí produkciu mPVC fólií pre ploché strechy, a to na vyše päť miliónov štvorcových metrov za rok.

Viac informácií na www.icopal.comwww.gaf.com  

  PVC fólia, PVC hydroizolácia - Kontakt a poradenstvo

  BRAMAC - strešné systémy, spol. s r.o.
  Mojmírovská 9.
  951 12 Ivanka pri Nitre

  Tel.:+421 905 954 791

  peter.malych@bmigroup.com

  PVC fólia - novinky

  Standard Industries Completes Acquisition of Braas Monier to Form Global Roofing Leader

  Čítaj viac
  Táto stránka používa cookies v súlade so zásadami ochrany osobných údajov pre webové stránky spoločnosti BMI group Management UK Ltd. Pokračovaním v prehliadavaní stránky súhlasíte s používaním cookies.