Skupina Icopal

V súčasnej dobe je skupina Icopal jedným z najväčších svetových výrobcov hydroizolačných a strešných systémov. Dosahuje obrat viac ako 1000 mil. EUR ročne a zamestnáva viac než 3800 pracovníkov. Má výrobné závody v Európe, Severnej Amerike, Afrike a Ázii, ktoré dodávajú kompletný sortiment výrobkov pre ploché i šikmé strechy, strešné záhrady a spodné stavby. 4 výskumné centrá v USA a Európe, 35 výrobných závodov a 91 predajných jednotiek po celom svete.

Spoločnosť Icopal bola založená tesárskym majstrom Jensom Villadsenem v roku 1876, ktorý sa špecializoval na opravy starých asfaltových a pozinkovaných striech. Vďaka svojej práci objavil a v roku 1894 si dal patentovať strešný materiál pod obchodným názvom Dansk Tagpixtjare, ktorý bol vyvinutý na báze térového papiera. Značka Icopal bola zaregistrovaná v roku 1907. Slovo Icopal pochádza z Aztéckaho slova Copal, ktoré znamená živicu, teda materiál, ktorý sa používal aj pri výrobe výrobku Dansk Tagpixtjare. Počas minulého storočia sa firma Icopal neustále rozrastala, začali sa vyrábať nové výrobky, a začala expandovať na nové trhy aj prostredníctvom akvizícii.

Rozrastanie podniku bolo významné najmä v ostatných päťnástich rokoch. V roku 1989 získala skupina Icopal kúpou francúzskej spoločnosti Siplast S.A. s pobočkami v USA a Nemecku svoj najväčší prírastok. Ďalším krokom vo vývoji bolo nadobudnutie britskej firmy Anderson Waterproofing Ltd. v roku 1990, ako aj kúpa belgickej firmy Polytuil a ďalších dvoch britských spoločností Callenders a Vulcanite. Po získaní poľskej spoločnosti Izolacja S.A. a v roku 1999 sa aj slovenské JCP Izolácie, a.s., stali v roku 2000 súčasťou silnej medzinárodnej skupiny Icopal, najväčšieho svetového výrobcu hydroizolačných a strešných systémov.

  PVC fólia, PVC hydroizolácia - Kontakt a poradenstvo

  BRAMAC - strešné systémy, spol. s r.o.
  Mojmírovská 9.
  951 12 Ivanka pri Nitre

  Tel.:+421 905 954 791

  peter.malych@bmigroup.com

  PVC fólia - novinky

  Standard Industries Completes Acquisition of Braas Monier to Form Global Roofing Leader

  Čítaj viac
  Táto stránka používa cookies v súlade so zásadami ochrany osobných údajov pre webové stránky spoločnosti BMI group Management UK Ltd. Pokračovaním v prehliadavaní stránky súhlasíte s používaním cookies.