Celoplošné lepenie fólie MONARPLAN GF® v ploche

Celoplošné lepenie fólie MONARPLAN GF® vyžaduje dôsledné dodržanie pravidiel na kladenie. V nasledujúcom videu je demonštrovaná správne kladenie jednovrstvového plnoplošne lepeného systému, ktorý zaručí estetický vzhľad hydroizolačnej vrstvy.  

 

Text Videa

Na podklad nanesieme esovitými pohybmi lepidlo na lepenie fólie MONARPLAN GF®. Na nanesenie lepidla do požadovanej oblasti použijeme stierku. Pokiaľ je podklad z preglejky, je nevyhnutné prelepiť všetky spoje dosiek páskou.

Po nanesení lepidla zaistíme jeho rovnomerné roznesenie po celej ploche pomocou valčeka. Tento proces môže trvať niekoľko minút, než dosiahnete požadované rovnomerné roznesenie lepidla.

Potom rozvinieme fóliu MONARPLAN GF® do vrstvy lepidla. Pre zaistenie dostatočnej priľnavosti použijeme prítlačný valec v celej ploche strechy. Valcovanie opakujeme v 15 minútových intervaloch do 45 minút, kedy lepidlo dosiahnem dostatočnú pevnosť.

Urobíme zvar pozdĺžnych spojov fólií, ktoré sú bez rohože. Priečne spoje je nutné realizovať použitím prípojnej fólie MONARPLAN®, alebo pomocou pripravených 150mm širokých pruhov fólie MONARPLAN FM® (bez rohože na spodnom povrchu). Na záver preveríme kvalitu zvaru izolatérskou ihlou.

 

  PVC fólia, PVC hydroizolácia - Kontakt a poradenstvo

  BRAMAC - strešné systémy, spol. s r.o.
  Mojmírovská 9.
  951 12 Ivanka pri Nitre

  Tel.:+421 905 954 791

  peter.malych@bmigroup.com

  PVC fólia - novinky

  Standard Industries Completes Acquisition of Braas Monier to Form Global Roofing Leader

  Čítaj viac
  Táto stránka používa cookies v súlade so zásadami ochrany osobných údajov pre webové stránky spoločnosti BMI group Management UK Ltd. Pokračovaním v prehliadavaní stránky súhlasíte s používaním cookies.